Dołącz Do Nas Na Forum / Join Us On Board

środa, 7 października 2009

Anioły

Anioł Stróż to także w piękny sposób ukazana wartość ludzi w oczach Boga. Każdy ma anioła, a więc każdy w oczach naszego Pana ma ogromną wartość. Każdy otrzymał sługę w postaci Stróża duszy i ciała, a więc miłość Boga dla każdego z nas nie zna miary. 

Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest docenienie skarbu, jakim jest anioł, jednocześnie mając świadomość, że to nie on jest tu najważniejszy, ale Ten który go posłał. Istnieje bowiem poważne niebezpieczeństwo - angelologiczne wypaczenie, kiedy w życiu chrześcijanina stosunek do anioła zyskuje większą wagę niż do Boga. Tak więc cała chwała i dziękczynienie należą się jedynie samemu Bogu, którego "uwielbiamy w Jego Aniołach i Jego Świętych". 

Wśród aniołów szczególne miejsce zajmuje Archanioł Michał, znany jako wielki wojownik i rzecznik Boga. W swej książce "Aniołowie są wśród nas", ks. A. J. Skowronek wymienia kilka tytułów Archanioła Michała: Książę Aniołów, Stróż Raju, Anioł Sprawiedliwości, Książe Dusz - i nie ma sobie równego co do liczby przypisywanych mu patronatów. Św. Bazyli Wielki określa Go mianem "przywódcy i księcia wszystkich aniołów". Święto Archanioła Michała, jak również dwóch pozostałych Archaniołów - Rafała i Gabriela, przypada dokładnie 29 września. Zaś święto Aniołów Stróżów 2 października. Jest to więc znakomity czas, aby powierzyć ich opiece siebie i swoich bliskich; czas który pozwoli nam zastanowić się nad Strażnikami naszych ciał i dusz i wdzięcznością dla nich.

1 komentarz:

  1. Piękny blog,zagłosowałam.
    Dziękuję za aniołka i róże.    d

    OdpowiedzUsuń